
Litografický workshop 4. ročníků je u nás pomalu tradicí, letos tomu nebylo jinak. Studenti se opět vydali do litografické dílny za panem Františkem Pavlicou v Hroznové Lhotě, kde si vyzkoušeli a naučili se samotnou grafickou techniku.
Litografický workshop 4. ročníků je u nás pomalu tradicí, letos tomu nebylo jinak. Studenti se opět vydali do litografické dílny za panem Františkem Pavlicou v Hroznové Lhotě, kde si vyzkoušeli a naučili se samotnou grafickou techniku.
Ve dnech 4. 4.–6.4. proběhl na našem ateliéru workshop se světově známým kaligrafem prof. Brodym Neuenschwanderem. Ten u nás byl na návštěvě již po několikáté a jeho workshop proběhl opět s velkým nadšením. Studenti mohli navštívit jeho přednášku, která pojednávala především o jeho dosavadních projektech
a jeho vztahu ke kaligrafii.
Následné tři dny si nejen studenti, ale i pedagogové vyzkoušeli mnoho nástrojů na kaligrafii, seznamovali se
s kaligrafickým uměním od základů až k velmi složitým kompozicím. Pan Brody N. se s nimi podělil nejen o všechna zajímavá fakta ohledně kaligrafie, ale také předvedl sám technický postup. Workshop měl obrovský úspěch
a doufáme, že nebyl poslední!
Výstava představuje plakáty, ve kterých studenti reagují na 100. výročí od založení Československa, což je jedna z nejvýznamnějších událostí roku 2018. Studenti všech ročníků se nezaměřovali nejen na hraniční roky 1918, 1948, 1968, apod., ale také na rozdělení státu v roce 1993, specifické slovenské motivy či politické procesy 50. let.
Výstava nabízí také pohled na toto století prací slovenských studentů nebo pedagogů ateliéru. Vernisáž proběhla 13. 3. 2018 ve Zlínském klubu 204, kde byla výstava k vidění až do 12. 4. 2018.
Studentka našeho ateliéru Anna Benešová z 5. ročníku obdržela první místo v soutěži o přebal bloku 2018 pro Office Depot. Porotu tento návrh zaujal především pro jeho hravost a dotaženou ilustraci. Gratulujeme!
Nejlepší návrh oslovil porotu svou hravou a zároveň do detailu dotaženou ilustrací. Grafika na přebalu je svým zpracováním veselá a plná drobných příběhů, zároveň má ekologický podtón. Návrh nese název BEZ NICH BY TO ŠLO TĚŽKO. Autorka Anna Benešová tak dokázala spojit pěkné s užitečným a i proto vyhrála 1. místo.
Studentka 5. ročníku oboru Grafický Design na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně říká: „Ilustrace v návrhu prezentuje zcela všední procesy & činnosti v životě lidí (i zvířat), u kterých si mnohdy ani neuvědomujeme, kdo je jejich hlavním strůjcem a jak těžké by to bylo bez nich. Cílem tohoto designu je podnítit „diváka“ lehce zábavným vizuálem k zamyšlení. „
(zdroj: www.czechdesign.cz)
Vystavujeme v Drážďanech! Naše Fakulta multimediálních komunikací bude v průběhu měsíců října a listopadu součástí 19. ročníku Dnů české a německé kultury v Drážďanech. Představí tak v Německu tvorbu studentů i pedagogů napříč svými 11 ateliéry. V průběhu 2 měsíců se tak v Drážďanech můžete podívat na designovou instalaci ZADRŽ VODU, která je výstupem celoroční mezioborové práce studentů FMK UTB ve Zlíně. AGD zde představila sérii svých plakátů.
Letošní první workshop na chatě Portáš proběhl pod vedením prof. ak. mal. Karla Míška z ateliéru Grafický design I, Fakulty umění a designu UJEP. Se studenty prvních a druhých ročníků pracoval na plakátech s tematikou nadcházejícího výročí republiky (1918–2018). Plakáty budou součástí výstavy „Jubilejní rok 2018“. Součástí workshopu byla také přednáška o tvorbě Karla Míška i studentů jeho ateliéru.
Do galerie Bastion IV. zavítali naši studenti z prvních ročníků a to z ateliéru Reklamní fotografie a Grafický design. Na letošním plenéru/workshopu je neminuly galerie, muzea či přednášky. Téma bylo “Hudba v době josefinské” pod vedením muzikologa pana Pavla Urbánka. Následně vznikla výstava, kde studenti prezentovali své interpretace.
Tato výstava představila produkty či prototypy, které v rámci projektu „Voda pro všechny“ vytvořili studenti Fakulty multimediálních komunikací. Všechny práce přitom určitým způsobem reflektovaly důležitost vody pro člověka. Návštěvníci tak viděli umělecká díla inspirovaná vodou, jejími vlastnostmi a problémy, které se s ní pojí, ale také návrhy řešení, jak vodní zdroje lépe využívat a jak s nimi hospodařit. Projekt je výjimečný právě tímto pojetím tématu vody a jejího nedostatku.
Výstava Voda pro všechny se nacházela hned na několika místech ve Zlíně. Jedním z nich je právě ulice Školní s přilehlým Zlínským klubem 204 a bývalou Rybenou. Práce našeho ateliéru byly k vidění na ulici Školní ve formě velkých plakátů.
více info www.vodaprovsechny.cz